Kopie zapasowe dokumentów w postaci taśm magnetycznych to wymagające ładunki do transportu i przechowywania, dlatego przygotowaliśmy ofertę dla mediów magnetycznych z dbałością o metody przewozu i warunki w archiwum.

Jak zadbać o właściwe przechowanie nośników magnetycznych

Kilka sprawdzonych praktyk, które pozwolą zadbać o media magnetyczne:

  • Przechowuj taśmy w chłodnym i suchym miejscu (np. w archiwach DataBank)
  • Chociaż taśmy magnetyczne mają dłuższy okres przydatności, dane muszą być w razie potrzeby migrowane ze starych nośników na nowe
  • Aby utrzymać taśmy w dobrej kondycji, zaleca się od czasu do czasu przeprowadzić ich wygrzewanie i ponowne smarowanie
  • Taśmy muszą być chronione przed zewnętrznymi polami magnetycznymi
  • Należy stosować profesjonalne metody kontroli jakości paczek z taśmami

Media magnetyczne

Trwałość danych na taśmie magnetycznej może zostać przedłużona do ponad 30 lat, jeśli jest dobrze konserwowana i przechowywana w określonych warunkach. Wraz z intensywnym przybywaniem danych każdego roku niezwykle ważne jest zachowanie i konserwacja taśm magnetycznych, aby zapobiec niestabilności chemicznej i pogorszeniu. Ale po co się martwić, skoro konserwacja urządzeń z nośnikami magnetycznymi jest łatwa, wystarczy postępować zgodnie z prostymi radami, które są na wyciągnięcie ręki? W ten sposób, chociaż nie da się uniknąć nieuchronnego pogorszenia, możemy je spowolnić.

Bezpieczne przechowywanie mediów magnetycznych

Przechowywanie kopii zapasowych danych ma kluczowe znaczenie dla ochrony ciągłości biznesowej. Jeśli planujesz strategię tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, sprawdź rozwiązania DataBank, aby uzyskać informacje, w jaki sposób możemy pomóc Ci zapobiegać w utracie Twoich cennych danych zapisywanych na nośnikach magnetycznych.